Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.6.2011

25. 9. 2010

Zámek Kunín patří mezi nejcennější barokní památky Moravy. Nachází se při severním okraji obce, uprostřed parku v těsné blízkosti kostela Povýšení Svatého Kříže.

Zámek je dvoupatrová souměrná obdélníkového budova o 11 okenních osách. Je to jeden z mála zámků, u kterého se dochovalo v úplnosti vnitřní uspořádání včetně kleneb přízemí a prvního patra. Jistě zaujme i netradiční konec prohlídky spočívající v návštěvě půdy s unikátními komínovými systémy.
 
 bez-nazvu.jpg
 

 

 Město Nový Jičín
Zde můžete navštívit :
Kostel sv.Mikuláše
 
Žerotínský zámek
Rozsáhlý renesanční trojkřídlý objekt na
půdoryse tvaru písmene F se dvěma
nádvořími, budovaný postupně v
průběhu 16. Století.
 
 
 Kašnu
 
 
Muzeum kloboučnictví
 
TONAK a.s. je světově známý
výrobce a exportér plstěných
(srstěných, vlněných) pánských a
dámských klobouků nejvyšší kvality,
kloboukových polotovarů, pletených
pokrývek hlavy………
 
 
 
 
Nebo se můžete, jen tak toulat po městě, program je jen na vás… J
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Muzeum Moravských bratří
 
Muzeum Moravských bratří - Expozice z exilu 280 obyvatel Suchdolu nad Odrou do Herrnhutu v Sasku v 18. století, kde obnovili Jednotu bratrskou a zakládali misijní osady ve všech částech světa.

 bez-nazvu.jpg
 
 
 
 
 
 
 
Co je možno vidět v Muzeu Moravských bratří?
Muzeum je zachovalá typická malá usedlost moravského Kravařska s uzavřeným dvorem, obytnou budovou vpravo a hospodářskými budovami vlevo. Můžete zde shlédnout, jak se bydlelo a pracovalo na Kravařsku před sto lety.
V přízemí obytné části je expozice o událostech, které předcházely hromadnému exilu za doby protireformace a v době duchovního probuzení na Kravařsku r.1723-24. Výminek je věnován osobnostem: David Nitschmann první biskup Jednoty bratrské, Melchior Zeisberger, Johann Münster. Ve dvoře je expozice věnovaná Davidu Nitschmannovi Syndikovi a a ve sklepení exekucím na kunwaldském panství.
V někdejší stodole je expozice "Do všech končin světa" o velkém misijním díle Moravanů: Evropa, Sev.Amerika, Jižní Amerika, Asie, Afrika, Polární oblasti.
bez-nazvu.jpg
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář